Meškeriojimo leidimas tampa elektroniniu

2012 kovo 30d. Lietuvoje įsigalioja nauja leidimų meškerioti išdavimo tvarka ir naujos jų kainos – leidimus meškerioti neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose bus galima įsigyti tik elektroniniu būdu – naudojantis internetine Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS).

Kol kas galios ir senieji

Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjo Vilmanto Graičiūno teigimu, popierinių leidimų meškeriojimui neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose nebeliks. Be to, nuo šiol leidimas meškerioti bus vadinamas Meškeriotojo bilietu. Leidimą meškerioti išnuomotuose telkiniuose bus galima nusipirkti dvejopai – arba elektroniniu būdu, arba įsigyti popierinį tiesiogiai iš žūklės ploto naudotojo. Meškeriotojo bilietą elektroniniu būdu galės įsigyti bet kuris elektronine bankininkyste besinaudojantis asmuo. Neturintieji galimybių patys Meškeriotojo bilietą nusipirkti elektroniniu būdu galės jį įsigyti iš tokias paslaugas teiksiančių žūklės įrankių parduotuvių ar kitų meškeriojiumo leidimų platintojų. Leidimai ir licencijos išduotos pagal senąją tvarką. iki š. m. kovo 30 d.  galios ir suteiks teisę meškerioti iki juose nustatyto termino, bet ne ilgiau kaip iki 2013 m. kovo 30 d. Pagal naują tvarką licencijos limituotam meškeriojimui vadinsis Meškeriotojo kortele.

Kaina susilyginome su kaimynais

Nuo penktadienio keičiasi ne tik leidimų meškeriojimui išdavimo tvarka, bet ir jų kainos. Jos mūsų šalyje nebuvo didinamos beveik dvidešimt metų ir dabar yra kelis kartus mažesnės nei kitose ES šalyse. Nuo kovo 30 d. leidimų meškeriojimui – Meškeriotojo bilietų kainos Lietuvoje bus panašios kaip Latvijoje ir Estijoje, tačiau dar gerokai mažesnės negu Lenkijoje. Meškeriotojai už metinį Meškeriotojo bilietą meškerioti neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose mokės 50 Lt, mėnesinį – 20 Lt, dviejų parų –5 Lt.

Tačiau šis Meškeriotojo bilietas nesuteiks teisės meškerioti išnuomotuose valstybiniuose ir privačiuose vandens telkiniuose. Leidimų gaudyti žuvis išnuomotuose telkiniuose kainas galės nustatyti jų naudotojai, tačiau jos neturi būti didesnės kaip 50 Lt už metinį leidimą, 20 Lt – už mėnesinį, 5 Lt – už dviejų parų.

Visos lėšos, gautos už leidimus meškerioti neišnuomotuose valstybiniuose vandens telkiniuose, bus surenkamos į specialią sąskaitą ir naudojamos tik vienam tikslui – žuvų ištekliams gausinti ir saugoti. Informacija apie šių lėšų naudojimą bus skelbiama Aplinkos ministerijos tinklapyje.

Nemokamai meškerios jaunoji karta

Teisę meškerioti nemokamai turės vaikai ir paaugliai iki 16 metų, vyresni nei 62 metų asmenys ir neįgalieji. Teisę nemokamai meškerioti žūklės ploto naudotojai galės nustatyti ir kitiems asmenims, pavyzdžiui, vietos gyventojams.

Pasak V.Graičiūno, praėjusių metų pabaigoje priimtos Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisos nustato maksimalias kainas už intensyviai veisiamų žuvų žvejybą – iki šiol licencijų kainas galėjo nustatyti patys žūklės ploto naudotojai. Pagal naujas įstatymo nuostatas žūklės ploto naudotojai, vandens telkiniuose įveisę didelius kiekius žuvų ir organizavę limituotą žvejybą, už vienos paros žvejybą tokiame telkinyje galės imti ne daugiau 50 Lt.

Lašišas, šlakius ir kitas limituojamas žuvis bus galima gaudyti sumokėjus tą patį, kaip ir iki šiol mokestį – 10 Lt už dieną, 30 Lt už savaitę ar 50 Lt už mėnesį. Vaikai iki 16 metų, senatvės pensininkai ir neįgalieji turės nemokamą ir limituotos žvejybos teisę, tačiau jiems gali būti nustatytos kitokios žvejybos sąlygos (pvz., tik nelimituojamų žuvų žvejyba, žvejyba sugaunant ir paleidžiant ir pan.).

         

Palik komentara

Pasirink rajona
Neseniai atnaujinti puslapiai
  • Elniakampis

    Elniakampis Share this:Click to share on Twitter (Opens in new...

  • UAB Žemaitijos žuvis

    Gedrimų km., Telšių raj. prie Sruojos upės Mob. tel +37068605920 El....

  • Kampys/Kampio ež.

    Plotas 26,5 ha. Ežeras privatus. Savininkas – Arūnas Gražulis. Tipas:...

Paskutiniai komentarai